Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 13:29 Bu haber 280 kez okundu
 
Türk’ün Yasak Kitabı - Kızılelma Sırrı
Gerçeği Dünya’da arayanlar yanılmıştı.
KÜLTÜR Haberi


Onlar gök Çelik miğferliydiler…

Kanatlı gök bölüleri vardı…

Demir toynaklı idi atları.

Aydaydı son sırları.

Gerçeği Dünya’da arayanlar yanılmıştı. Yeryüzünde ne varsa birçoğu uzaydan gelmişti. Bilgi, cevher, maden ve yaşam.

ATAM (Adam-Adem) Kök Atam, “inin düşmanınızla (Bakara 36)” emri geldiğinde Yer küreye Dünya’ya ayak basmadan bir çok yerde durakladı, konakladı, kaderini yaşadı. Düşmanı takipteydi.

Kök Ata Yerküreye inmeden durakladığı konakladığı yerlerde Dünya zamanı gibi olmayan 10 bin sene yürüdü. İnerken eşinden ayrılmıştı. Eşi de yürüyordu sonunda AY’da buluşmuşlardı. Bu buluşma daha sonra yeryüzünde de gerçekleşecekti. Yani en son indikleri Dünyada.

Dünya tarihi oraların tarihinden farklıydı.

9 Gezegen sonra ATA cennetinde ana rahmine düşen dördüz çocuğu doğurdu Kök Atanın eşi. Büyüttü burada bin yıl eğlendi türediler.

Evrenin en bilgeleri.

Hünerli idi kılıçları, kalkanları.

Savaşçılarıydılar…

Tek Tengriye tek Yaratıcıya gücü her şeye yetene inanıyorlardı. Tengri elçilerine uyarlardı. Yasaları vardı…

Mim Çağına ulaşmayı dilerlerdi…

Gelecek zamanlardan kendi zamanlarına gelin ve damatlar getiriyordu zaman aşıcıları. Üç Çağın tek bilgesi gözetiminde. Türeyiş böyle sürüp gitti…

O YERLERİN ÇAĞI AYRI İDİ, DÜNYA ÇAĞI AYRI…

ÜÇ HİLÂL: DÜNYA ÇAĞI, O YERLERİN ÇAĞI, ZAMANSIZLIK ÇAĞI…

Gün geldi Üç çağı bir yerde birleştiren bir ATAM (ADAM) geldi.

Onun adı OK-UZ’du.

Bütün madenleri ehlîleştirdiler. Biri dışında onu Tengri Dünyaya imtihan bıraktı. Nefislerde simyalanmalıydı bu maden.

Hızlı öğreniyorlardı, yüksek zekâlıydılar…

Aranır o taşlar.

Onlar mekanik dijital ötesi taşlara kayıt yaptılar. Teknolojileri o kadar ileriydi ki, sihir zannedilecek kadar…

OK-UZ Ataya OĞUZ diyenler de vardı. Kur’an’daki adı ZÜLKARNEYN’di. OK-UZ Atadan önce o yerlerin çağında, Yeryüzünde sırrı çıkacak olan gezegende kök salan Kök Atamın dördüzleri, Dokuz gezegene, alamet, nişan diktiler. Hakim oldular. Dokuz nişanın dokuz düşmanı peydahlandı. Bu düşman Şeytan ve soyundan gelen müttefiklerinden oluşuyordu.

Daha sonra bu düşmanlık yeryüzünde (DÜNYADA) devam edecekti.

Kök Atamın dördüzlerinden birinin adı HUN’du. Bulunduğu yerlerde daha önce yaratılanlar vardı. Cinler, Elifanlar, İnsansılar ve diğerleri. Dördüzler türeyince kimileri kimileri ile ittifak bile yapmıştılar. Savaşlar, el değiştiren mevziler. Değiştikçe hakimiyetler, gezegenler ve yıldızlar da isim değiştiriyorlardı. HUN oluyor melekler seviniyor, Neptün, Mars oluyor Şeytan ve yandaşları seviniyor. İşte tanrılar diyorlardı.

Savaşların yeni nedeni tengri buyruğu ile inilecek yeni gözde yeryüzü (DÜNYA) idi. Oranın hâkimiyeti peşindeydi Şeytan ve soyu.

Ansızın manyetik TUFAN oldu, yıldız sisteminde.

Gemileri olanlar kaçtılar. Ne kadarı kurtuldu bilinmez. Tengri önceden HUN’a gemi var etmişti, uyanlarla binsinler diye. Son kitapta Yaratan kendisinin yarattığı gemiden bilgi verir. “Yaratılmış, (KUL) yapısı olmayan gemi. (Zuhruf 12)”

HUN GÖKTE GÖRDÜ, NUH YERDE GÖRDÜ TUFANI…

Güneş Ganeş… ( Ganesha )

Ejderhalar çok çektirdiler.

Bu gemi dev bir gezegenin uydusu gibiydi. Küre biçimindeydi. Belki de küçük bir yıldızdı. Nasıl olduğunu Tengri bilir. Bulundukları gezegenin tüm bilgileri bazı canlılar ve Kanatlı Gökbörüler küre gemiye bindirildiler. Gemi sonunda hareket etti. Kendi gezegenleri alev alev yanarken kızıllığı küre gemiye vurmuştu. Bu küre gemi “KIRMIZI ELMA’ya” benzemişti.

Tengrinin çizdiği yörüngede. İçinde bütün bilgiler egemenlik sırları vardı. Gemi Dünya’ya en yakın AY’a yaklaştığında HUN ve HUN’a uyanlar AY’a göçtü.

Küre gemideki tüm bilgiler AY’a taşındı. Ay bilgiler ve bilgeler yeri oldu.

AY o zaman yem yeşildi. Dünyadan Ay çok parlak görünüyordu. Yeryüzüne Kök Ata ve Eşi Kök Ana inmişti çoktan. Ama HUN ve ona uyanlar inememişti. Ne Gariptir o zaman AY’dan Dünya’ya gemilerle gelinmeye çalışılıyordu kaç zaman.

AY’da HUN Tengri gemisinden aldığı bilgilerle küçük bir uçan binek yaptı. İçine aldı gereklileri. Kanatlı Gök Börüsü de vardı indi Nihayet yere (DÜNYAYA). Babası Kök Ata Ana Ata ve kardeşleri ile kucaklaştı. Geldiği yerlerin zamanı buralarda günlere aylara sığacak kadardı. Oysa oralarda bir çağ yaşanmıştı. Derken Dünya’dan görülen YEŞİLAY, KIZILAY’a döndü birden.  Şeytan oraya saldırmış yakmıştı. Oradakilerin sonu ne oldu bilinmez.

AY’ı çatlatana kadar bombalamak kimlerin fikri?

Dördüzlerin İkisi başka yaldızlara göçmüştü sırları ile.

Onlara GÖKTÜRK, KÖKTÜRK dediler. Hâlâ beklenirler yeryüzünün egemenliği için. Gelecektirler HUN’un Soyu, Türk’ün amcaları YERTÜRK’lere desteğe, Kayalardan çıkanla (Bkz:2023 Kayaların Oğlu BARIŞ MANÇO).

Dördüzlerden biri AY’da öldü eceli ile… Şeytan zaman zaman saldırılarını sürdürüyordu. Onları yok etmek kanatlı Gökbörülere düşüyordu.

Yeryüzünde insanlar bunların çoğunu Tanrı bildi. Hele bir tanesini Güneşten geldi zannettiler, Hortumu vardı solungacında. Zira Tengri haram etmişti Yeryüzünün havasını. Hortumuyla soluyordu YER’de. Dünyanın bir köşesindekiler Ona GÜNEŞ GANEŞ (GANESHA) dediler. Diğer Köşesindekiler onun oğlu RA dediler. Soyu, gökte taktıkları hortumları ile Dünya’nın havasını solumak, Dünya’ya egemen olmak diler. Dünyanın havasını kirletmek kimlerin fikri? Soluyanlar solumasın, soluyamayanlar solusun diye. Ganeş Şeytanın desteği ile Son yalancı ile işbirliği yapmak için fırsat kollar, Akıbeti bellidir.

Kök Ata’nın Yeryüzünde böylelikle iki oğlu kalmıştı. Biri doğan HUN. Yaradan son kitapta ona Alim dedi (Halk arasında bilinen Habil). Kurbanı kabul olacaktı. Yerde doğan kardeşi tarafından canına kıyıldı. Yaradan buyruğu uğruna yeryüzünde öldürülen ilk şehit olacaktı. Onun oğlu TURK soyunu Devam ettirdi. Yeryüzünde Yaradan adına ilk Orduyu kurdu. Babası HUN’un vasiyeti KIZIL ELMA’yı arayın Bulun ulaşın yeryüzünün son nefesine kadar tembihini töreledi.

Yerlerin türeyişi başka, o yerlerin başka idi

Kızıl gemide asıl bilgiler, sırlar.

O gökte süzülmekte.

Sahiplerini bekler.

Onu ele geçirmek Türk’ün görevidir.

ONA ULAŞMAK İÇİN YERDE YAPACAK İŞLER VAR.

-Alıntı Türk Mitolojisi & Tarih sayfası.

Şükrü Çekinmez

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Kent Sokakları
 
Etiketler: Şükrü Çekinmez, Türk’ün Yasak Kitabı - Kızılelma Sırrı
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Fenerbahçe
16
10
1
1
5
7
2
Trabzonspor
15
14
0
3
4
7
3
Altay
15
14
2
0
5
7
4
Beşiktaş
14
14
1
2
4
7
5
Hatayspor
13
14
2
1
4
7
6
Konyaspor
13
11
0
4
3
7
7
Alanyaspor
13
7
2
1
4
7
8
Fatih Karagümrük
11
11
2
2
3
7
9
Galatasaray
11
10
2
2
3
7
10
Kayserispor
11
9
2
2
3
7
11
Adana Demirspor
9
12
2
3
2
7
12
Sivasspor
9
10
2
3
2
7
13
Antalyaspor
8
7
3
2
2
7
14
Gaziantep FK
8
6
3
2
2
7
15
Başakşehir FK
6
7
5
0
2
7
16
Kasımpaşa
6
7
3
3
1
7
17
Yeni Malatyaspor
6
7
5
0
2
7
18
Göztepe
5
7
4
2
1
7
19
Giresunspor
2
2
5
2
0
7
20
Çaykur Rizespor
1
4
6
1
0
7
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı